newsy
gry Top MMO

Buzz!: Świat Quizów

17.12.2009 00:12 | Autor: Maciej Smoliński, gry.wp.pl

Witajcie w drugiej edycji Buzza!

Więcej na temat:
Buzz!: Quiz World

Prawie półtora roku temu znana z PS2 seria Buzz! zawitała na trzeciej odsłonie Playstation, robiąc nie lada furorę. Świetne połączenie testera wiedzy i gry zręcznościowej, możliwość (a nawet prawie wymóg) gry w kilka osób i rozbudowane lobby sprawiły, że Buzz! stał się jedną z najbardziej uznawanych i cenionych marek na czarnulkę. Relentless Software po świetnym początku serii nie poszło jednak za ciosem, a zaczęło odgrzewać nie najświeższe kotlety, wydając kolejne kopie tego samego. Idealnym przykładem starego produktu w nowym opakowaniu były Polskie Łamigłówki. W międzyczasie Relentless wypuszczało do pobrania na PS Store płatne quizy z dziedzin, o których nikt oprócz specjalistów nie ma bladego pojęcia. I kiedy wszyscy myśleli, że cała seria rozmieni się na drobne, twórcy wydali drugą edycję teleturnieju.

Jeżeli słowo „Buzz” nic Wam nie mówi, już spieszę z wyjaśnieniami. W skrócie jest to familijny teleturniej, w którym czterech graczy walczy ze sobą o prymat w rundach tematycznych i klimatycznych. Czasem, by zdobyć punkty, wystarczy jak najszybciej odpowiedzieć na dane pytanie, a czasem trzeba jeszcze cisnąć w przeciwnika tortem, ukraść mu jego zdobycz albo mieć na tyle szczęścia, że podrzucona mu bomba wybuchnie mu w rękach. Ten test wiedzy oraz szybkich palców możemy rozgrywać przy pomocy buzzerów Buzz! – specjalnych urządzeń składających się z czterech kolorowych kwadratowych przycisków i piątego, wielkiego czerwonego koła, przydatnego w walce na szybkość. To wystarcza, by czterech graczy mogło poczuć się niczym w prawdziwym teleturnieju a la Jeden z dziesięciu. Jednak najwyraźniej nie wystarczało to twórcom, bo postanowili przygotować dla graczy ponad 5000 nowych pytań podzielonych na nowe tematy (na przykład Wiedza historyczna, Przyjaciele i wrogowie) oraz dwukrotnie zwiększyć liczbę grających. Tak, nie mylicie się: teraz zawodników w turnieju może być aż ośmiu! Nie dość, że dzięki temu gra robi się jeszcze bardziej ciekawa, to mamy pretekst, by kupić nowego Buzza - dostajemy zarówno całkowicie świeżą grę, jak i cztery dodatkowe buzzery. Już to wystarczy, aby wielbiciele tej produkcji biegli do sklepu po nowe dzieło made by Relentless.

Ale to nie wszystko, bo gra nafaszerowana jest licznymi niespodziankami dla miłośników teleturniejów, równie trafnymi jak zwiększenie liczby graczy. Otóż pierwszą niespodzianką jest zrezygnowanie z utartego zestawu rund na rzecz kilku, specjalnie predefiniowanych. I tak: możemy wybrać tylko te poważne, testujące wiedzę, możemy zdecydować się na ciąg rund śmiesznych, wziąć udział w krótkich, piętnastominutowych turniejach i w długich, trwających ponad czterdzieści pięć minut. Możemy wreszcie sami stworzyć własny teleturniej, wybierając tylko te rundy, które sprawiają najwięcej frajdy grającym. Takowych rund jest jedenaście: na tyle wystarczająco, by każdy miłośnik rywalizacji, od mola książkowego do fana Familiady (są tacy?) znalazł coś dla siebie.
dodaj swoją opinię

Opinie (1):

Nick:*
Treść:*
 
Akceptuję regulamin serwisu i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Wirtualną Polskę S.A. moich danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronach internetowych serwisu.
Wirtualna Polska S.A. w Gdańsku informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
 
 

Dodana opinia pojawi się na liście za kilka minut

leon (Gość) 2010-02-08 15:59:52

gra super,kupowac za kazde pieniadze,poprzednie czesci w porownaniu z ta to chlam.

Zgłoś do moderacji

przejdź do forum wszystkie opinie (1)
obrazek

Proszę czekać - ładowanie treści...