newsy
gry Top MMO

Czytasz dyskusję w temacie: Gra: Syberia II (PC)

Syberia II - zajawka tematu

Ten temat zawiera komentarze do materiału: Syberia II

Czas dodania: 20.04.2004, 22:04
Czesc. No to teraz ja mam prosbe o porade :) Utknelam w wiosce. Nie wiem jak uruchomic dzwignie wciagajaca pociag. Bylam wlasnie we snie Hansa i potem przymocowalam line do pociagu. Nie wykorzystalam jeszcze drewnianej lalki a reszte schowka stanowia wczesniej wykorzystane przedmipty tj. butelka, korek, cylinder i proca. Co dalej???
Czas dodania: 21.04.2004, 12:22
do zawiolkowska:Hejka!Naciągnij najpierw linę przy lokomotywie a dopiero później włącz urządzenie wciągające lokomotywę do środka wioski:)Narq!
Czas dodania: 21.04.2004, 17:09
witam wszystkich, mam maly problem...mam maske yukoli ale nie potrafie zwabic puchacza do jaskini, pomozecie?? :) z gory dzieki
Czas dodania: 22.04.2004, 11:23
do tedbalata:U szamanki oprócz maski znajdziesz też taki cylinder modlitewny (Prayer Wheel) stoi na stoliczku po lewej stronie.Gdy powiesisz ten cylinder na jednym z trzech dziwnych urządzeń stojących w wiosce (jedno w centrum wioski a dwa w jaskini) i zakręcisz cylinder puchacz przyleci właśnie do tego urządzenia:)Pozdrowionka!
Czas dodania: 25.04.2004, 19:31
Pomocy Co mam zrobić z Tą moneta mamuta gdzie mam ja wcisnac. Ktos napisał że w kościele ja tam nie wiem nie moge ... POMOCY !! Napiszcie gdzie to wsadzić :D jak coś to gg : 3724890
Czas dodania: 26.04.2004, 00:04
do x81x:Hejka panie!:)Monete to trzeba by wcisnąć w jakąś odpowiednią do tego dziurę.I tu pojawia się problem znalezienia odpowiedniej do tego celu dziury.Jeśli w bibliotece zakonnej w odpowiedniej kolejności zapalisz wiszące tam świeczniki,to u góry pojawi sie idealnie odpowiednia do tego celu dziura:):)No a żeby wiedzieć jak zapalić świeczniki to musisz sie pan troche pobawić szczotką tym razem to już w kościele:)Narq!
Czas dodania: 28.04.2004, 14:52
Gra Super, ale krotka, zajela mi ledwo 2 dni
Czas dodania: 29.04.2004, 10:59
ktoś napisał że jak wsadze monete do dziurki pi po wykonaniu kilka ruchów tymi płytkami pojawi sie odbice mamuta po drugirj stronie w którym bedzie klucz !! ja klucza nie miałem tylko mi sie jakaś komnata otworzyła i tam klucza nie było POMOCY !!
Czas dodania: 30.04.2004, 17:38
Mam pytanie. Jestem pod klasztorem i jak ciagne za linke to mnie ten mnich nie chce wpuscic.Pogadalem z braciszkiem (miłośnikiem ptaków) i nie wiem jak dostac sie do klasztoru.Proszę was o pomoc
Czas dodania: 01.05.2004, 01:34
Hmmm dałem sobie jakąś rade .. I znowu kropka, ustawiłem antene na B poszedłęm na dole ustawiłem wspułzedne na 8217 pobieglem do samolotu i co mam zrobic ?? nic nie dziala nie wiem odezwijcie sie 3724890 albo napiszcie tutaj dzieki bardzo pozdrawiam !!
Czas dodania: 02.05.2004, 14:10
do x81x:Hejka!A obudziłeś pan pilota?Nie?No to nigdzie nie polecisz!Radiostacja przy antenie służy do obudzenia pilota a współrzędne z radaru należy wprowadzić do katapulty w samolocie:)
Czas dodania: 03.05.2004, 12:21
witam wszystkich i prosze o drobna podpowiedz,chodzi o znalezienie klucza do bramy w kosciele, wlozylam juz monete ale zamiast klucza w komnacie znalazlam dziennik i jakas maske,jestem w kropce ,prosze o pomoc,z gory wielkie dzieki,pozdrawiam!
Czas dodania: 06.05.2004, 10:47
do eternityxx:Hej!Nie moge Ci odpowiedzieć na maila w sprawie pilota i katapulty bo wcieło mi gdzieś Twój adres a ostatniego maila to dostalem od INVALID_ADDRESS@.SYNTAX-ERROR??Napisz jeszcze raz prosze,lub opisze Ci co i jak tu na forum:)oki?!
użytkownik nie posiada awatara
mea
Czas dodania: 12.05.2004, 17:36
Witam.Mam maly problem.Nie moge nalac wody do butelki w wiosce Yukoli.Jak mam to zrobic.Pleas help. gory dzieki
Czas dodania: 13.05.2004, 09:22
do m-e-a:Hejka!Pamietasz skad wzięłaś buteleczkę?To jakby studnia tylko nad skrajem przepaści wypełnionej wodą.Idź tam i powieś buteleczkę na haczyku.Przekręć dźwignią z boku a buteleczka zjedzie na dół i napełni się wodą.Gdy przekręcisz znowu wróci już pełna.Pozdrowionka!
Czas dodania: 06.06.2004, 18:20
blagam niech ktoś napisze jak przejść tą zagadke z trabą na końcu gry (otworzyłem już ten panel anteny) błagam!!!
Czas dodania: 08.06.2004, 21:30
O ile pierwsza część była idealna to Syberia2 jest jej marna kontynuacją w ktorej nic nie zmieniono:(
Czas dodania: 18.06.2004, 21:44
hej ludzie! czy wy wszyscy gracie w angielską wersję Syberii 2??? bo polska premiera ma być podobno dopiero w sierpniu...
Czas dodania: 21.06.2004, 10:04
a może mi ktoś powiedzieć kiedy wyjdzie syberia 2 po POLSKU!!!!???
Czas dodania: 06.07.2004, 16:04
Proszę o pomoc,co trzeba zrobić aby uruchomić koniki Cirkosa?
Czas dodania: 04.08.2004, 17:35
Mam pytanie czy już wyszła polska wersja bo ja wczoraj skończyłem pierwszą część wiem że późno ale czekałem na Polską a jak już wyszła to nie mogłem nigdzie dostać aż pojawiła się na necie. Na tą część przeznaczę forsę a nie jedynie czas i łącze, bo nie chce mi się czekać tak jak na pierwszą część.
Czas dodania: 09.08.2004, 10:49
Syberia 2 jest po prostu fajna!!!. Pierwszy raz gram w tego typu grę.
Przypatruję się waszym wypowiedziom, a szczególnie wypowiedziom "kriss4747" który chyba tę grę dobrze poznał.
Cześć Kriss4747. Jest problem z samolotem, pilotem, no... mimo twoich podpowiedzi, nie kumam jak to wszystko poustawiać: radar jest na B, kod mam - 8217, ale jak obudzić pilota, jak wpisać współrzędne do kapsuły? Bardzo Cię proszę o pomoc w tej kwestii. Mój adres studiokmar@wp.pl
Dzięki!!!
Czas dodania: 24.08.2004, 17:48
mam pytanko nie moge znalesc tego klucz w oku mamuta!! otwiera mi sie ta polka ale tam nie widze klucza !
Czas dodania: 26.08.2004, 22:13
no więc o ile pamiętam to klucz którego poszukujesz jest w kościele tam skąd zwykle wychodził ten główny kapłan czy tam ktoś....:)
Czas dodania: 26.08.2004, 22:39
no więc klucz którego poszukujesz Przecher jest w kościele w tych drzwiach z których wychodził ksiądz.:) a teraz ja się pytam i mi proszę pomużcie jak się budzi tego cholernego pilota!!
Czas dodania: 01.09.2004, 14:45
Gra jest wg mnie troche lepiej niż przecięta, w skali od 1 do dychy, dałbym jej jakieś 7, nie wiem czym się tak zachwycacie... Bez wątpienia jej atutem jest rzeczywisćie grafika. Nie można tutaj nic zarzucić autorom, wszysko dopracowali ślicznie, a niektóre pejzaże prezentują się wręcz pięknie. No ale grafika akurat w przypadku przygodówek jest mało ważna... Mnie najbardziej w tej grze zabrakło rzeczy dla której, zachęcony entuzjastycznymi opiniami o Jedynce, w ogóle się do niej dosiadłem. Chodzi mi mianowicie o klimat. Jakoś mnie zupełnie nie wciągnęła historia Hansa i Kate (swoją dorgą, na diabła wszyscy mówią do niej po imieniu i nazwisku???). Nie wiem, może to dlatego, że nie grałem w pierwszą część, ale wydaje mi że nie tylko dlatego. O ile sam pomysł poszukiwania tejemniczej wyspy jest niezły o tyle fabuła, czyli nasza droga na Syberie jest już niezbyt ciekawa, a momentami nawet nieco absurdalna. Poza tym gra jest zdecydowanie za krótka. Przeszedłem ją w 3 dni, co w przypadku przygodówek w które nie da się zagrać drugi raz (bo i po co?) jest słabiutkim wynikiem. Wydać mnóstwo kasy na grę, żeby po 3 dniach wywalic ją do kosza...? Niezbyt kusząca perspektywa. Dlatego jeśli ktoś siedzi w takich gierkach od dawna to niech wyprawę do sklepu sobie podaruje, bo szkoda forsy. Co najwyżej ściągnijcie sobie z netu.
Inną rzeczą, która w tej grze mnie niesamowicie wkurza to bezproduktywne łażenie. W kólko się chodzi przez jakieś "martwe" plansze, na których nic sie nie dzieje. Dlaczego np. jak juz doskonale wiem, że musze teraz iśc do szamanki, muszę wcześniej przewędrować przez kilka innych lokacji? Nie można by zrobić jakiejś osobnej ikonki w menu, żebym od razu się u tej szamanki pojawił? Tyle że wtedy gra byłaby już zatrważająco krótka, a tak większość czasu zajmuje durne łażenie...
Następna sprawa, zagadki. Większośc jest raczej łatwa a ich rozwiąznie sprowadza się do błądzenia kursorem po ekranie i czekania aż wreszcie zmieni sie w lupe i wszystko stanie się jasne. Chyba jedynie przy rozbitym samolocie, w jaskini Jukoli i przy melodii mamutów trzeba nieco wysilić mózgownice. Reszta to już głownie poszukiwanie aktywności kursora w śnieżnym świecie. Ciekawi mnie bardzo czy np. przy otwieraniu serca Oscara jest jakaś reguła w nacikaniu tych guziczków? Albo gdy trzeba odpowiednio skierować to urządzonko, żeby przywołac mamunty. Czy odpowiedni znak dla klucza z czegoś wynika? Ja to zrobiłem na czuja, ale nie wiem, może ma to jakieś logiczne uzasadnienie.
Poza tym w grze jest strasznie mało przedmiotów i każdego z nich trzeba użyć. A przecież wystarczyłoby dodać kilka zupełnie niepotrzebnych i już by było ciekawiej bo i kombinowania byłoby więcej! A tak jest nuda.
Kolejna rzecz, która mnie zawiodła to... Syberia. Myślałem, że będzie słoneczna, jaskrawa, jakoś niezwykle piękna, a tymczasem... :( No, ale to już kwestia gustu.
Genrealnie gra nie jest taka zła, jakby to mogło wynikać z mojej wypowiedzi, ale pozotawia uczucie wielkiego niedosytu. Gdyby tak zagadni były nieco trudniejsze, przemiotów było nieco więcej, gra była by nieco dłuższa, a fabuła nieco bardziej dopracowana to bez wątpienia Syberia byłaby przygodówką znakomitą. A tak jest tylko przeciętną...
IMO of course. :)

Ps Żeby obudzić tego pilota, trzeba ustawić odpowiednią częstotliwośc na radiostacji. Można ją odczytać w samolocie. Jak się odpowiednio poustawia te przełączniki to na tym ekraniku w prawym górnym rogu pulpitu się owa częstotliwośc pojawi (tyle ze nie cała od razu tylko na raty, raz 2 ostatnie cyferki, raz 2 pierwsze...)
Czas dodania: 02.09.2004, 03:46
Dobra teraz moja kolej. Gram w gre grafika przepiekna,no ale co ztego jak gra jest za krotka tez przeszedlem ja wciagu 3 dni.Po drugie dochodzac do konca gry gdy ujrzalem koncowy filmik mamuty i cala syberie a tu Pach koniec gry.I tu sie wkurzylem bo niewiem teraz czy Kate Walker zdobyla ten podpis na przejecie fabryki czy nie.Niewiem co dalej z Kate czy wrocila do domu z takiego pustkowia. No poprostu lipa. Niewiem czy oni szykuja Syberie 3?
No ale co w trzeciej czesci mialo by byc jak tu koniec histori.Hehe
Ale gra jest warta zagrania .Kazdemu fanowi przygodowek polecam ta gre .Kazdy powinien przeistoczyc sie w ta przepiekna przygode Hansa i Kate. Teraz na co czekam to FILM. Bo mysle ze taki scenariusz to tylko na Fil.Pozdrawiam
Czas dodania: 05.09.2004, 23:14
Czesc. Mam pytanko... Jak uruchomic te konie mechaniczne, wlozylem juz tam ten mechanizm i nic, pokrecam nim w srodku ale nic sie nie dzieje... Pomocy...
Czas dodania: 06.09.2004, 10:30
Po nałożeniu mechanizmu na trzpień przekręć go 4 razy aż wskazówka z koniem przejdzie w skrajne prawe położenie. Teraz podłącz rurki: w górnych ćwiartkach obie rurki do górnych otworów, w dolnych ćwiarkach nie pamiętam, ale to tylko 9 prób.
Czas dodania: 06.09.2004, 13:12
Gra jest super!!!.Moja ocena 10/10.
obrazek

Proszę czekać - ładowanie treści...