Gratka dla miłośników serii Myst. Firma Dejavu Worlds przygotowuje się do przeniesienia swojej sztandarowej przygodówki o nazwie Alida, z popularnych w USA MacIntoshy na popularne w Europie pecety. Radość sprawia nie tylko 5 płyt CD wypełnionych od podeszew po sam pompon zagadkami, ale i oryginalny, obfitujący w zwroty akcji scenariusz.
Przedstawiona w grze historia zaczyna się przed kilkunastu laty. Pewien młody, utalentowany muzyk rockowy zakłada zespół Alida i nagrywa pierwszą płytę. Ta odnosi gigantyczny sukces, bijąc wszelkie rekordy popularności. Pierwszy nakład znika ze sklepów w przerażającym tempie i trzeba zrobić dwa dodruki, żeby zaspokoić wstępny popyt...
Nic dziwnego, że członkowie grupy stali się z dnia na dzień milionerami. Ich twarze trafiły na okładki gazet, ich nazwiska wyryły się w głowach fanów muzyki, dziennikarzy, a nawet zwykłych kur domowych, zapamiętujących jedynie to, co zapamiętać należy. Chłopaki rozpoczęli zaś nowe życie. Hotele, dobre drinki, szybkie samochody, łatwe kobiety... działo się.
Kiedy już fortuna znikła, a alkohol przestał płynąć szerokim strumieniem (te przeklęte rachunki!), chłopaki z Alidy skrzyknęli się i zainwestowali resztę kasy w park rozrywki. Miał on upamiętniać gigantyczny sukces zespołu, dać muzykom kopa umożliwiającego nagranie drugiej płyty, a przy okazji stanowić hołd złożony fanatycznym miłośnikom zespołu. Zrealizowany projekt najmodniejszego koreańskiego architekta przedstawiał gigantyczną, bo 330-metrową gitarę, z setkami pomieszczeń, zakamarków i dziwacznych urządzeń w środku. Co najdziwniejsze, na gitarze tej dało się grać! Kilkanaście maszyn ukrytych w jej wnętrzu wydawało dźwięki, te układały się w melodie... z debiutanckiej płyty Alidy. Było to wic prawdziwe cudo techniki!
Na kilka tygodni przed otwarciem parku na kontach bankowych zespołu zrobiło się pusto jak w kurniku po wizycie lisa. Kosztowna inwestycja przekroczyła możliwości finansowe zespołu, który m.in. z tego powodu zaczął się wewnętrznie skręcać i rozpadać. Po kilku miesiącach bezczynności, zamiast drugiej płyty, na świat wypłynęła wstrząsająca wiadomość. Alida nie gra już razem. Jej członkowie przekształcą wielką gitarę w swoje własne mieszkania... w końcu po co komu park rozrywki dla fanów nieistniejącego zespołu?
Faktyczna akcja gry rozpoczyna się zaczyna się kilkanaście lat później. Gracz wciela się w jednego z członków zespołu, który dość szybko wyprowadził się z wielkiej gitary (podobnie jak i reszta skłóconych muzyków; w końcu nikt nie lubi mieć sąsiadów, których nie sposób strawić) i wiódł względnie spokojne życie na wsi, u boku kochającej żony i garstki młodziutkich, zdolnych dzieci. Pewnego dnia dociera do niego wiadomość. Wynika z niej, że jeden z współzałożycieli Alidy wrócił na pokład parku rozrywki i po kilku dniach przestał dawać znaki życia. Co się z nim stało? Tego właśnie musisz się dowiedzieć.
Od strony konstrukcyjnej gra przypomina serię Myst. Autorzy nie kryją, że wzorowali się na tym właśnie tytule. Gracz znajdzie w parku rozrywki liczne nierzeczywiste światy tworzące dziesiątki ślicznych, świetnie animowanych lokacji. Będzie korzystał ze znalezionych przedmiotów, rozmawiał z napotkanymi ludźmi, uruchamiał dziwaczne urządzenia. Wszystko przy akompaniamencie ciekawej muzyki i dobrze dobranych aktorów. Więcej pisać nie trzeba... dla fanów Mysta wszystko już zostało powiedziane!
Zapowiedź
- Alida
- PC
Alida
08.03.2003 00:03
Gratka dla miłośników serii Myst. Firma Dejavu Worlds przygotowuje się do przeniesienia swojej sztandarowej przygodówki o nazwie Alida, z popularnych w USA MacIntoshy na popularne w Europie pecety.
Więcej na temat:
Alida
- Developer: Dejavu Worlds
- Dystrybutor PL: LK Avalon
- Premiera PL: 2005-03-04
- Platformy: PC
- przejdź do karty gry




