newsy
gry Top MMO

Age of Empires 2: Age of Kings

10.10.2001 00:10 | Autor: Robert Kowalski

Więcej na temat:
Age of Empires 2: Age of Kings

  • Developer: Ensemble Studios
  • Dystrybutor PL: APN Promise
  • Premiera PL: 1999-10-28
  • Platformy: PC
  • przejdź do karty gry
W grze Age of Empires II czekają na was cztery różne kampanie, dla jednego gracza: The Joan of Arc, The Barbarossa, The Genghis Khan, Saladin... Każda z nich zwiera pewną historię opartą na faktycznych wydarzeniach co jednocześnie uczy i bawi podczas rozgrywki. Poniżej pozwoliłem sobie zamieścić trochę wskazówek i uwag z moich przemysleń, które powstały podczas gry. Pozdrawiam wszystkich zawziętych strategów i zapraszam do poradnika.

Kampania Joanny D'Arc (The Joan of Arc Campaign)
Wojna zwana stuletnią jest prawie wygrana przez Anglików. Armia francuska jest zmęczona i rozbita, a następca tronu jest zbyt słaby, by kierować krajem w obliczu klęski. W tym momencie pojawia się młoda dziewczyna, której przeznaczeniem jest poprowadzić Francję do zwycięstwa.

MISJA PIERWSZA: Nieoczekiwany Mesjasz (An Unikely Messiah)
Wasze zadania:
- Eskortować Joannę d"Arc z obozu Vaucouleurs do Chateau of Chinon.
- Joanna musi przeżyć.

Wskazówki:
- Wrogami Francji są Brytania i Burgundia. Obserwujcie ich siły.
- Nie oczekujcie zbytniej pomocy od zdemoralizowanej armii francuskiej, ale zwracajcie uwagę na wszystkich żołnierzy, którzy chcą się do was przyłączyć.
- Chrońcie swoich dwóch Rycerzy. Są oni waszymi najlepszymi żołnierzami i świetnie znają okolicę.

Strategia: Chinon leży na zachód od obozu. Dwaji Rycerze stanowią podstawową ochronę Joanny, która powinna przeprowadzić ją przez Vaucouleurs, zbierając po drodze rekrutów, którzy będą chcieli się przyłączyć. Przyłączą się na pewno cztereji Zbrojni i Kusznicy. Przed opuszczeniem bazy ustwcie ludzi w szyku obronnym, umieszczając na froncie Zbrojnych i nieco z tyłu Kuszników.

Joanna wraz z Rycerzami powinna podróżować z tyłu. Droga rozwidla się na południowy zachód i na południowy wschód. Wyślijcie zwiad konny, a uprzedzi on was o stanowisku Burgundczyków na północnym zachodzie, ale to ich jedyna pomoc. Przy południowo - wschodnim szlaku czatuje para wilków i jeżeli podejdziecie zbyt blisko to zaatakują. Na południe od tego miejsca toczy się bitwa. Wstrzymajcie się z marszem oczekując na zakończenie bitwy i wycofanie się zwycięskich Brytyjczyków na wschód. Szlak skręca na północny - zachód i zaraz za zniszczonym mostem, na zakręcie, oczekuje wrogi oddział. Rozwalcie ich i posuwajcie się dalej lewą odnogą szlaku, w kierunku północnym.

Naprzeciw znajduje się baza Burgundczyków. Wszystkich żołnierzy oprócz Joanny i Rycerzy wyślijcie do szturmu bramy. Jednocześnie niszczcie wysyłane przeciw wam wrogie oddziały i kontynujcie atak na bramę. Po przejściu przez bramę dotrzecie na płyciznę na zachód od niej. Okolice są patrolowane przez Burgundczyków. Urządzcie małe działania dywersyjne na zachodzie co odwróci uwagę wroga, wtedy Joannę i Rycerzy skierujcie wzdłóż wybrzeża na południe do Doku (tam jest potrzebny statek). Załadujecie ich na Statek Transportowy, który potem skierujcie na południowy - wschód. Przy rozwidleniu rzeki skręćcie na południe, za klif.

Wyładujcie swoich pasażerów we francuskiej osadzie, gdzie przyłączą się do was Kusznicy i Skorpiony. Musicie ye jednostki wykorzystać do ataku na Galerę Wojenną, a następnie wyślijcie wszystkich (oprócz Joanny i Rycerzy) do rozprawy z rozproszonym wrogiem. Następnie wprowadzacie swoją grupę na ścieżkę udekorowaną flagami i po przekroczeniu motu wchodzicie do pałacu Dauphin.
dodaj swoją opinię

Opinie (0):

Nick:*
Treść:*
 
Akceptuję regulamin serwisu i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Wirtualną Polskę S.A. moich danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronach internetowych serwisu.
Wirtualna Polska S.A. w Gdańsku informuje, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
 
 

Dodana opinia pojawi się na liście za kilka minut

Ten materiał nie ma jeszcze opini. Masz okazję by Twój głos pojawił sie tutaj jako
pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

przejdź do forum wszystkie opinie (0)
obrazek

Proszę czekać - ładowanie treści...